Штробління стін
Практично кожен ремонтний процес супроводжує процедура, від якості якої залежить функціональність прокладеної комунікацій і надійність будівельних робіт. Існує безліч способів штробління стін для різних цілей (матеріалів, інструментів) і для вибору прийнятного варіанту замовнику варто ознайомитися з основними типами робіт.
Штроблення стін під проводку

Мешканці, що змінюють розташування меблів під час капремонту, обов'язково стикаються з проблемою зміни місць для розеток / вимикачів. Стандартне розміщення не враховує особливостей інтер'єрного дизайну і нерідко буває недостатнім для сучасної сім'ї з безліччю електродевайсів. Перед проведенням ремонтних робіт не зайвим буде дізнатися про наявність несучих стін, перевірити існуючі старі прокладки кабелю і намітити приблизно очікуване розташування приладів і техніки.
Штробління стін своїми руками варто робити тільки якщо ви цілком впевнені у власному досвіді і кваліфікації, так як процедура досить трудомістка і точна і зажадає наявності не тільки спеціальних насадок на перфоратор (дриль), але і значних фізичних зусиль.
Основні правила самостійної роботи прі штробінні стині
Досить часто можна зустріти думку, що навіть початківець майстер без праці може сформувати борозни на стінах або стелі для наступних електромонтажних робіт. Це правда лише частково. Штробління цегляної стіни при наявності супер сучасної болгарки або штроборіза дійсно не потребує багато часу.
При виконанні робіт досить дотримуватися базових законів:
- Розташовувати штроби суто горизонтально або вертикально;
- Відступати від стелі 15-40 см при горизонтальному способі прокладки;
- Не наближатися до дверних, віконних прорізів і кутах ближче, ніж на 10 см;
- Не заглиблюватися в стіну більш 2,5 см;
- Обмежити довжину борозни 3 метрами.
При цьому ваш оптимальний маршрут для штроби в ході робіт може ускладнюватися через властивості стін або появи інших непередбачених обставин. Досвідчені майстри практично "на око" здатні визначити можливі складнощі, якість матеріалу стін і ймовірні перешкоди. Це допоможе заощадити ваш час і гроші, а при використанні професійних інструментів знизить рівень шуму і пилу.

Штроблення стін під труби

Найбільш складним і брудним видом будівельних занять вважається прокладка труб і створення великих штроб для сантехніки. Щоб не знизити несучі властивості стін і не створити аварійну ситуацію в будинку, такі види робіт слід проводити за допомогою фахівців і професійної техніки. Штроборіз не тільки забезпечить точність зрізу, а й максимально прискорить процес ремонту.
Прокладку сантехнічних комунікацій, розміщення труб виведення кондиціонерів і інші штробні роботи на несучих стінах самостійно краще не проводити. Найбільш поширеним способом вважається штробління під кондиціонер з використанням перфоратора або болгарки, але фахівці проводять прокладку на дорогому спецобладнанні і отримують якісний результат в стислі терміни.
Ціни на штробління стін
Вартість бороздіння на стінах може залежати від використаних електроприладів, міцності стін (цегляні, бетонні, пеноблокові, монолітні, панельні), від складності маршруту прокладки і довжини штроби.
Найбільш точний і малопильний проріз забезпечує штроборіз, а робота болгаркою дасть гарний зріз, високу швидкість і неймовірну кількість будівельного пилу. При замовленні робіт і складанні кошторису не зайвим буде поцікавитися у майстра наявність техніки із можливим спектром послуг. Великі сервісні компанії пропонують клієнтам як послуги з прокладання, так і прибирання сміття та пилу після завершення ремонту.