Встановлення змішувача
Встановлення змішувача вважається однією з найпростіших сантехнічних робіт. Так і є, зокрема, для досвідчених сантехніків сервісної служби Домовий, послуги яких ви можете викликати прямо зараз. Майстер швидко і акуратно виконає встановлення змішувача.
Якщо ж плануєте робити підключення змішувача самостійно, завчасно підготуйтеся.
Встановлення змішувача у ванній. Обираємо змішувач

Обираючи змішувач для ванної кімнати, є де розгулятися дизайнерським ідеям.
Можна купити змішувач нестандартної форми і з незвичайним дизайном – цікавих варіантів існує дуже багато. Але все ж таки не забувайте про його основне призначення і про зручність користування.
Отже, залежно від ваших потреб, можна підібрати змішувач окремо для умивальника, для ванни, для душової кабіни і для біде. Відрізняються вони переважно способом кріплення і формою злива (для ванни, наприклад, змішувачі робляться із зливом великого діаметра). Також існують «гібридні» змішувачі, встановлення змішувача «гібридного» найчастіше робиться спільно для умивальника і ванни.
Встановлення змішувача на кухні. Вибір змішувача для кухні
Підбираючи кухонний змішувач, насамперед зверніть увагу, на те щоб він підходив за розмірами до мийки.
Також важливо врахувати, щоб злив змішувача повертався, а по довжині доходив до середини мийки.
Що стосується виду змішувача, у кожного є свої переваги, тому вибирайте той, який буде найбільш зручним для вас.

Види змішувачів. Встановлення змішувача

На сьогодні найбільш популярні змішувачі трьох видів: одноважільні, вентильні («ялинка») і термостатичні.
Одноважільні змішувачі найпростіші у використанні, але через чутливість до жорстких елементів у воді вони швидше за інші виходять з ладу.
Вентильні змішувачі популярні завдяки надійності, такі змішувачі якщо й ламаються, то їх легко відремонтувати.
Перші два варіанти добре нам знайомі, а от термостатичні не так давно з'явилися на ринку, тому менш поширені. Термостатичні змішувачі оснащені стопором безпеки, який гарантує вирівнювання температури води.
Встановлення змішувача і способи кріплення
Встановлення змішувача виконується залежно від його конструкції. В основному це два способи монтажу: встановлення змішувача безпосередньо на самій, раковині чи ванні і кріплення змішувача до стіни. У наших ванних кімнатах переважно встановлюють настінні змішувачі, оскільки вони мають свою практичну сторону: завдяки довгому зливу, змішувач одночасно використовується і для ванни і для раковини.
Встановлення змішувача настінного може виконуватися як на зовнішній стіні, так і на внутрішній. Другий варіант має більш естетичний вигляд, оскільки труби ховаються у стіні, але щоб цього досягти, потрібно солідно попрацювати.
Існує ще один варіант прихованого встановлення змішувача – блок врізається в борт, ванни або раковини. Приховане встановлення змішувача необхідно довірити майстру, оскільки таке встановлення вимагає особливої точності й обережності, щоб не допустити прихованих протікань.
Підключення змішувача до водопроводу також має свої відмінності, тому потрібно уважно читати інструкцію з встановлення.
Якщо прочитавши інструкцію, вам і здасться, що встановлення змішувача нехитра справа, пам'ятайте, що на практиці не завжди все так просто. У непрофесіонала встановлення змішувача може зайняти близько півдня, в той час як майстер впорається з цим за півгодини.
Але час тут і не головний, важливіше встановлюючи сантехніку не зламати її.
Можна звичайно випробувати свої здібності, а можна викликати сантехніка і бути впевненим у надійності і якості встановлення змішувача.