Встановлення рушникосушки
Сприятливий мікроклімат в наших квартирах часто залежить не тільки від сучасного дизайну і вдалої розстановки меблів. Часом зайва вологість і неприємний запах у ванній кімнаті можуть зіпсувати враження про затишок в домі з перших хвилин візиту. Цілком очевидно, що установка рушникосушника у ванній - не данина модним тенденціям, а спосіб запобігти поширенню вогкості, грибка і небажаних запахів.
Сушарки для білизни істотно розрізняються за зовнішнім виглядом, типом підключення і способам монтажу. Тому, перш ніж відвідати сантехнічні супермаркети, варто визначитися з вашими основними вимогами до роботи і функціоналу цього пристрою.
Як обрати відповідний спосіб підключення рушнікосушки?

Ціна на установку рушникосушника і сам прилад багато в чому залежить від його розміру, матеріалу, потужності і типу підключення. Досвідчений майстер-сантехнік зможе швидко підібрати необхідний вид виходячи з площі вашої ванної кімнати, комфортної температури і необхідної тривалості роботи. Найпоширенішими вважаються водяні змійовики з підключенням до гарячого водопроводу і електричні "сушки" з можливістю регулювання енергоспоживання.
Варто враховувати, що теплоприлад, підключений до опалювальної системи, буде в робочому стані тільки в період централізованого опалення, тобто більшу частину року найвологіше приміщення будинку не отримає належного догляду.
Найбільш потужним і зручним для мешканців вважається рушникосушник електричний, встановлення якого не потребує врізки в систему водопостачання і можлива на будь-якій стіні. Він підходить для кімнат великого розміру, але його постійне використання в рази підвищує рахунок за електроенергію і менш вигідно, ніж водяні аналоги.
Варіанти установки рушникосушки
Розміщення настінної "сушки" починається з питання: "Де встановити?". Водяні сушарки жорстко прив'язані до труб водопостачання, їх діаметру і матеріалу. Важливі такі вихідні дані трубопроводу як тривалість його експлуатації, "зашиті" в стіну або декоративний короб та інші особливості, які ускладнять розміщення.
В інтернеті можна знайти численні схеми підключення пристроїв для сушіння рушників і детальні відео інструкції, але практика показує, що шкода від неправильно змонтованих приладів істотно перевищує вартість установки професійним і досвідченим майстром. Тим більше, що сантехніки в великих компаніях надають гарантію на роботи і при поломці ви зможете абсолютно безкоштовно звернутися для отримання консультації або ліквідації несправності.
Варіанти підключення сушки для рушників (нижнє, бокове, верхнє) залежать від робочого тиску в водопроводі, місця розміщення труб і доступності прокладки і пайки труб.

Правильний монтаж пристрою

Установка настінного рушникосушника зазвичай починається з демонтажу старого приладу і установки кранів для внутрішнього перекриття відведення на "сушку". Цілком очевидно, що для безпечної роботи необхідно перекрити подачу гарячої води на стояк після узгодження з головою кооперативу будинку або представником сантехнічної служби ЖЕКу.
Основним етапом робіт буде прокладання нової розводки з металопластикових або поліпропіленових труб або використання існуючої розводки, якщо у власників немає планів проводити ремонт ванної кімнати. Установка кульових кранів і байпаса необхідні для регулювання інтенсивності роботи сушарки і тиску води. Також запірна арматура допоможе в подальшому максимально спростити заміну і ремонт приладу.
Правила установки рушникосушника передбачають точний вибір відстані від стіни до осі труб пристрою, надійне кріплення змійовика і обов'язкову перевірку на герметичність.
Як визначити вартість монтажу рушникосушки?
При замовленні майстрів для установки рушникосушника варто враховувати, що оплата робіт буде формуватися на основі трьох показників:
- ціна приладу,
- кількість необхідного матеріалу для монтажних робіт,
- етапність настановних робіт.
Цілком можливо, що для електричного рушникосушника потрібно окреме підведення кабелю від щитка електроживлення, а для підвіски настінної водяної "сушки" майстру буде необхідно посилити її кріплення до стіни.